Офіційній заробітній платі бути!
Статья
Комментировать


Право на працю є одним з найважливіших прав людини, яке дає можливість забезпечувати собі та своїм близьким нормальну життєдіяльність. Статтею 43 Конституції України передбачено, що кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Проте сьогодні ситуація на ринку праці в Україні склалася таким чином, що велика кількість працівників реалізує своє конституційне право не в повному обсязі.

Це повязано з отриманням «сірої заробітної плати» або «заробітної плати в конверті», коли роботодавець офіційно виплачує лише встановлений мінімальний рівень заробітної плати, а іншу частину, як правило, більшу, виплачує вже неофіційно. Або ж паралельно вдається і до інших маніпуляцій, наприклад, оформлюючи трудові відносини на неповний робочий день. Як наслідок, і податки сплачуються з вашої заробітної плати у значно меншому розмірі.

На практиці, роботодавець обгрунтовує це тим, що сплата податків лише зменшує розмір заробітної плати і переваги від такої сплати ви все одно навряд чи відчуєте.

Чи є користь від сплати податків саме для вас і чи не ущемляються таким чином ваші права, потреба в реалізації яких може виникнути у майбутньому?

Одним з основних податків який нараховується на заробітну плату та сплачується роботодавцем є Єдиний соціальний внесок (надалі – ЄСВ). Він сплачується за ставкою 22% і включає в себе відрахування до всіх «соціальних фондів», на виплати яких ви зможете згодом претендувати. Відповідно до статті 46 Конституції України право на соціальний захист гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків. Саме сплата ЄСВ є передумовою для отримання виплати застрахованим особам матеріального забезпечення. Тобто, чим більший розмір офіційної заробітної плати, тим більший соціальний внесок сплачує роботодавець, який в подальшому розподіляється у відповідних пропорціях між такими фондами:

• Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності;
• Фонд соціального страхування на випадок безробіття;
• Пенсійний фонд.

Кожен хоча б раз в житті стикався з ситуацією, коли через хворобу він не мав можливості працювати певний період часу. У випадку неофіційного працевлаштування, роботодавець взагалі може не робити ніяких виплат, мотивуючи це тим, що робота не виконувалася і платити, відповідно, немає за що. Разом з тим, у випадку офіційного працевлаштування така особа має право на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка визначається у відсотках до середньої заробітної плати (доходу) і становить 50% при страховому стажі до 3 років і збільшується до 100% при страховому стажі понад 8 років.

Те ж саме стосується і допомоги по вагітності та пологах, яку офіційно працевлаштована жінка отримує у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу).

Також ваги потребує і ситуація зі звільненням, після якого особа може звернутися до служби зайнятості для постановки на облік та отримання відповідних виплат. Розмір допомоги по безробіттю також розраховується виходячи з розміру середньої заробітної плати (доходу), яку мала така особа, та становить 50% при страховому стажі 2 роки і збільшується до 70% при страховому стажі понад 10 років.

Не варто забувати про те, що від розміру заробітної плати, а також від розміру сплачених внесків залежить розмір пенсії, яка обчислюється за спеціальною формулою та включає зазначені показники.

Підсумовуючи можна зазначити, що в перелічених життєвих ситуаціях хочеться почувати себе максимально захищеним і необхідно знати, що на законодавчому рівні передбачені матеріальні механізми такої підтримки. Разом з тим, наше право вимагати від держави виконувати її обов’язки по виплаті допомоги виникає при сумлінному виконанні наших зобов’язань по сплаті відповідних внесків.

Важливо зрозуміти, що саме офіційна заробітна плата стає запорукою успішної реалізації ваших прав і кроком вперед для розбудови процвітаючої і справедливої держави, яка буде стояти на захисті ваших інтересів.

0 комментариев

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.