Amnesty International: погіршення ситуації у сфері захисту прав людей в Україні
Статья
Комментировать
Правозахисники Amnesty International говорять про погіршення ситуації у сфері захисту прав людей в Україні. Це повязано, насамперед, зі збройним конфліктом на Донбасі та анексією Криму. Про це говориться у звіті Amnesty International про стан справ у 2016/2017 роках:

На сході України час від часу відбувалися неінтенсивні зіткнення, і обидві сторони порушували угоду про припинення вогню. І українські війська, і сили проросійських сепаратистів продовжували користуватися безкарністю, незважаючи на здійснені порушення норм міжнародного гуманітарного права, включаючи такі військові злочини, як тортури

Представники АІ заявляють, що з обох сторін конфлікту, існує факт незаконного затримання прибічників тієї чи іншої сторони, з метою їх подальшого використання в обмінах полоненими.

Говориться також, що представники незалежних ЗМІ, активісти не могли вільно здійснювати свою діяльність на території окремих районів Донецької та Луганської областей, а «проросійські” ЗМІ, зазнавали утисків на підконтрольній уряду України території.

Також у звіті зачіпається проблема свободи слова в Криму. Зазначається, що на території Криму незалежні предтавники ЗМІ не могли відкрито працювати, журналістам з материкової України забороняли в'їзд на територію Криму, а місцеві журналісти і блогери, не ризикували висловлювати свої критичні погляди щодо російської окупації і незаконної анексії Криму.

Разом з тим, АІ підкреслило, що жодне насильницьке зникнення активістів та громадян з часу російської окупації, не було ефективно розслідувано.

З іншого боку, Amnesty International похвалило Україну за проведений в червні 2016 року в Києві гей-парад.

Проаналізувавши ситуацію в 159 державах світу, правозахисники Amnesty International дійшли висновку, що по всьому світу відбувається послаблення головних прав і свобод людини. Особлива загроза, на їх думку, нависла над принципом рівності прав усіх людей.

Посилання: Українська правда

0 комментариев

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.