Безпритульні тварини і Україна
Статья
Комментировать
Соціум має дорости до того рівня ментальності, коли почне сприймати тварин, як живих істот, а не об'єкти, чи ресурси, які можна використати

Сьогодні, однією з актуальних проблем для України є питання жорсткого поводження з безпритульними тваринами. Щодня їх навмисно труять, відстрілюють і калічать. Сам факт існування тварин на вулиці свідчить про нездорову свідомість та інтелектуальну відсталість як окремої людини, так і суспільства в цілому. Це підтверджується відношенням людей до природи, до тварин як до своїх підданих, люди відкрито демонструюють свою зверхність над ними, порушуючи гармонію співіснування людей та природу.

З кожним роком ситуація В Україні поступово покращується. В 2006 році був прийнятий закон «Про захист тварин від жорсткого поводження». Згодом почали виникати громадські організації, які займаються захистом тварин, будівництвом та допомогою притулкам, популяризують цю проблему серед населення. Проте, з боку держави, притулкам не надається відповідна допомога, жоден притулок в Україні не відповідає стандартам щодо утримання, які існують у європейських країнах та США.

Пізніше, в 2014 році Україна приєдналась до загальноєвропейської ініціативи – українці почали підписувати Декларацію про права тварин та закликають усіх небайдужих зробити це. Ця Декларація – це шанс для тварин отримати права. Коли буде зібрана певна кількість підписів у світі – документ буде передано на розгляд у ООН. На даний же момент по закону тварини не мають прав, вони як не живі предмети – їх можна купувати, продавати, міняти, дарувати, калічити, і ніякої відповідальності за ці діяння ніхто не нестиме. Поки що у тварин, по суті, немає прав – вони є ресурсом для задоволення потреб людей. Це видова дискримінація, нічим не краща за рабство і расизм.

16 січня 2017 року Парламент мав внести до порядку денного законопроект 5119-1 щодо запровадження гуманного ставлення до тварин. Даний законопроект передбачає посилення покарання за знущання над тваринами. Законопроект передбачає збільшення штрафу до 200-500 неоподатковуваних мінімумів, а максимального терміну позбавлення волі — до 8 років за жорстоке поводження з тваринами, їх мордування або вчинення інших дій, які призвели б до їх мучення, каліцтва чи загибелі.

На підтримку цього законопроекту під стінами Парламенту зібрались небайдужі громадяни, зоозахисники та волонтери. Учасники мітингу сподівались, що їх прохання включити цей законопроект до порядку денного буде почуте. Проте, законопроект був відхилений.

Такі мітинги і протести сьогодні зутрічаються все частіше, адже люди починають усвідомлювати, свою відповідальність за природу, за стан навколишнього середовища, за життя тих, хто не може захистити себе сам — за тварин. Саме волонтери стали рушійною силою, яка відстоює права тварин, яких покинули на призволяще, які страждають від нелюдської поведінки істот під назвою «люди».

Проблема гуманного ставлення до тварин існує не лише через прогалини на законодавчому рівні. Найважливіший аспект зазначеної проблеми полягає у необхідності підвищення рівня громадської свідомості з питань гуманного ставлення до тварин, у тому числі безпритульних.

Я мала змогу поспілкуватися з зоозахисницею, активісткою Greenline Front Кучер Крістіною. Вона розказала нам про діяльність організації, поділилася власною думкою щодо питання гуманного ставлення до тварин та розказала про власне бачення вирішення цієї проблеми.

«Ми всіма силами намагаємося розворушити суспільство. По-перше — весь час озвучуємо, таку незручну для всіх інформацію — про вегетаріантсво, про причини глобального потепління, про стан навколишнього середовища — одним словом, про те — на що всі закривають очі. Також, збираємо архів з інформативними книгами, фільмами, науковими дослідженнями. Іноді, ми збираємося для проведення суботників, пікетів адмін будівель, нагадуємо про себе живодерам, відвідуючи суди. Влаштовуємо зустрічі з іншими організаціями та активістами для обговорення нагальних питань. Збираємо допомогу для притулків для тварин, та допомагаємо тваринам локально. Але головне — що кожен наш активіст і прихильник — щирий. Не дивлячись на те, що нам не вистачає кадрів, професіоналів, ми працюємо на чистому ентузіазмі і гнемо свою лінію весь час.

Ми маємо величезні проблеми з гуманним ставленням до тварин, бо в нашому законодавстві, вони є об'єктами, а не суб'єктами. Ось в чому головна проблема, через яку дуже важко зупинити знущання над тваринами, у тому числі й такі жорстокі розваги, як цирки і зоопарки. Соціум має дорости до того рівня ментальності, коли почне сприймати тварин, як живих істот, а не об'єкти, чи ресурси, які можна використати.

Що ж робити? Перш за все — культивувати високі цінності, виховувати правильні погляди у своїй сім'ї. Згадати, що тварини — це живі істоти, які відчувають біль так само як і ми. Це наші сусіди по планеті, а не стейки, іграшки, шубки, клоуни. Одного разу, на вулиці Києва, я випадково, почула розмову матері з маленькою донькою:
«Які овочі ти знаєш?» Ну і дівчинка починає згадувати:
«Огірооок, буряяяк, цибууляяя… ееем… КУРКА!»
«Ні!» — заперечує їй жінка, — «Курка, це не овоч, курка — це м'ясо!».
От, тоді, коли ми зізнаємося собі, що курка — це, насамперед, не м'ясо, а жива істота, тоді відбудуться і перші зміни у суспільстві та в законодавстві».

На жаль, нам ще рано говорити, що в українському суспільстві ставлення до тварин свідчить про моральне здоров’я нації. Ми маємо усвідомлювати, що тварини – це інші види живих істот, не нижчі, це наші сусіди по планеті. Ми маємо усвідомлювати, що тварини – це інші види живих істот, які є нашими сусідами по планеті.


Тут ви можете ознайомитись з текстом Всесвітньої декларації прав тварин, а також залишити свій підпис: www.declarationofar.org/textSign.php#

Автор: Анна Роговська

0 комментариев

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.